Вчитување на мапа logo
google-map-thumb
slider-thumbslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider

4-СОБЕН СТАН, 95М2, ВО КИСЕЛА ВОДА

Михаил Чаков 9-4/4,

Опис

Се издава четворособен стан од 95м2 во Кисела Вода, населба 11 Октомври, на 1 спрат, со лифт.

Станот содржи дневна соба со трпезарија, кујна, 3 пространи спални соби, купатило со проточен бојлер, гостинско WC, голем балкон и остава. Просториите се со сопствено панелно греење и станот е исклучен од централното парно. Во станот има приклучок за Blizoo кабловска телевизија и интернет.

Станот е целосно реновиран, со најдобра блиндор врата, со нови двојни PVC прозори, реновирани WC и тоалет со проточен бојлер,машина за перење , телевизор, шпорет, фрижидер и се издава комплетно наместен и спремен за живеење.

Пред зградата има паркинг наменет за станарите и истиот е бесплатен и добро осветлен.

Станот се наоѓа во населба та 11 Октомври, во мирен дел опкружен со паркови, на 50м се наоѓа градинка и основното училиште “Невена Ѓеорѓиева – Дуња”.

Станот е идеален за фамилии со повеќе членови и не се издава на студенти.

На 300м се наоѓаат повеќе помали продавнички,месари бурекџилници, Тинекс Дисконт и автобуска постојка (автобуси има на секои 7 минути – 4, 4А, 31, 41).

На 800м се наоѓаат Супер Тинекс и Рамстор на ул. Првомајска.

На 2км e ГТЦ или 25 мин пеш.

Адреса – Михаил Чаков 9-4/4 1000
Скопје, координати – 41.981223,21.446098

Станот е слободен веднаш.

Цена по договор

3118-433

For let is an apartment in Kisela Voda

The apartment is 95 sq. m in Kisela Voda, in the 11 Oktomvri quarter, on the 1st floor, with an elevator.

The apartment has a living room and a dining room, a fully fitted kitchen with all the necessities, 3 spacious bedrooms, a bathroom with hot water available 24/7, a guest toilet, a big balcony and a utility room with a washing machine.

There is a cable TV and internet installation already set up.

The apartment has been fully renovated with a secure front door, PVC double glazed windows, fully renovated bathroom and toilet.

The apartment has a TV, washing machine, fridge, cooking stove and is set up for comfortable living.
In front of the building there is a well-lit free parking.

There are parks all around the building, and there are supermarkets, grocery shops and bakeries in a 300m radius.

Ramstore and Super Tinex are located within 700m.

The city center is exactly 2km away, which translates to 25minutes by foot.

The address is Mihail Chakov 9-4/4 1000 Skopje. GPS coordinates 41.981223,21.446098 .

The apartments is ideal for bigger families and is not available for rent to students.


Детали

 • Број: LST-495
 • Михаил Чаков 9-4/4
 • Град:
 • Општина:
 • Област: Кисела Вода, 11 Октомври
 • Држава: Macedonia
 • Големина: 95 квадратни метри
 • Соби: 4
 • Спални: 3
 • Бањи: 2

Достапно од: веднаш

Подрум: 1

Спрат: 1

Поседува

 • yesпарно
 • yesбалкон
 • noфранцуски балкон
 • yesлифт
 • yesподрум
 • noгаража
 • yesпаркинг
 • noдвор
 • noбазен

додај во омилени
 • Пребарувај Овде